Dijital Stüdyo


Biz Dijital Stüdyo’da, analog dünyanın birlikte çalışırken öğrenilebilecek, birlikte deneyimlerken paylaşılabilecek ve yine birlikte tartışırken geliştirilebilecek fikirlerine ev sahipliği yapacağız.


Biz oksimoronları seviyoruz. “Dijital” gibi salt çevrimiçi bir kavramı, “Stüdyo” gibi yine salt çevrimdışı bir kavrama sıfat kılarken, her zaman olduğu gibi “Neden olmasınki?”  den yola çıkıyoruz. Neden tasarım, girişimcilk, yazılım geliştirme, fotoğrafçılık, dijital video prodüksiyon gibi ortak paydalara sahip bir zümreyi, “daha fazlasını başarabilmeleri için” analog hayatta bir araya getiremiyoruz? Hadi bir araya getirebildik diyelim, paylaşımda bulunmalarını mümkün kılamıyoruz? Neden dijital bilgiyi ekran aracılığıyla değil de kendi gözleriyle canlı canlı görüp, deneyimleyebilecekleri bir ortamdan aktaramıyoruz? Neden klavye tuşlarıyla değil de analog seslerin sağlayacağı güçle pekişecek sosyalleşmeyi özgür bırakamıyoruz?Dijital Stüdyo Nedir?


Burası bir stüdyo. Yeni dijital dünyanın, çok eski kurallarına göre yaşanan bir uzantısı.


Her biri mutlaka yol göstericisi tarafından deneyimlenmiş, birbirinden özel ve farklı konuda, ölçümlenebilir katkı sağlayacak bilgiyi, daha önceden belki de hiç deneyimlemediğiniz şekilde size sunmaya hazırlanıyoruz.

Utanmasak “Bilgiyi daha önceden hiç böyle servis eden olmamıştı!” diyeceğiz.

Aslında, utanmıyoruz ve diyoruz.

“Bilgi, daha önceden, hiç Dijital Stüdyo’daki gibi servis edilmemişti.”

Yeni dijital dünyanın, çok eski kurallarına göre yaşanan bir uzantısı.Dijital Stüdyo’yu Neden Yarattık?


İlham verecek olanları,
onları arayanlarla bir araya getirebilmek için.


DAM Start-up Stüdyo olarak Türk İnternet Ekosistemi’ni besleyecek aortun eğitim, araştırma ve birlikte çalışma (colaboration) damarlarından beslendiğine inanıyoruz. Dijital Stüdyo bu damarlardan “eğitim”i tanımlıyor. Dijital Stüdyo eğitim olgusunu kendi girişim kimliğine özel bir kurguyla yorumlayacak ve eğitimden nefret eden bir zümreyi, eğitimden keyif alacak şekle dönüştürecek. Bizler yani odağı “hayata bir yaratıcının gözünden bakmak” olanlar için bulunması güç içeriklerle hazırlanmış Dijital Stüdyo etkinlikleri, “işinin uzmanı olmaktan zevk duyan” profesyonellerce daha önceden hiç deneyimlenmemiş bir etkinlik kurgusuyla aktarılacak. Biz eğitim vermekten çok, ilgi odağı ortak olan zümrelere, kendilerini geliştirme imkanı sağlayan bir dizi ortam yaratacağız.Sadece Türkçe İçerik…


Tartışabilmek için önce fikir sahibi olmak,
fikir sahibi olabilmek için de anlayabilmek gerektiğini düşünüyoruz.


Dijital Stüdyo’nun, farklı disiplinlerde “daha fazla bilgi sahibi” olarak kendini geliştirmek isteyen bir zümrenin paylaşım merkezi olmasını hedefliyoruz. Temel ortak değerimiz olan Türkçe’yi, gelişimimiz önündeki bir engel değil de aksine bir kaldıraç olarak görmeyi tercih ediyor, yol göstericilerimizin deneyimlerini Türkçe içeriklerle hazırlamalarının etki alanımızı artıracağını düşünüyoruz.


Bizi Sosyal Ağlarda Takip Edin.


Dijital Stüdyo E-bülteni’ne abone olun