‘Gamification’ Etkinliğimizden Akılda Kalanlar

Dijital Stüdyo’nun son etkinliği 3 Ekim Cumartesi günü, DAM Startup Stüdyo Ofisi’inde gerçekleştirildi. Konusu Gamification (Oyunlaştırma) olan etkinliğin, yol göstericiliği ise, UX ve Oyunlaştırma Mentoru Akar Şümşet yaptı. Dijital Stüdyo’nun birlikte öğrenmeye ve diyaloğa önem veren etkinlik kurgusu, konunun ‘oyuncu’ tarafı sayesinde, Gamification etkinliği, sıkıcı bir dersten ziyade, keyifli saatlerin geçirildiği bir haftasonu etkinliğine dönüştü.

Herkes halinden o kadar memnun ve katılım göstermeye o kadar istekliydi ki, saat 18:00’de bitirilmesi planlanan etkinlik, keyifli sohbetlerin birbiri ardına gelmesi sonucu neredeyse 19:30’a kadar uzadı.

Bu noktada, etkinliğin içerik konusundaki zenginliğinden söz etmekte de fayda var elbette. Yol göstericimiz Akar Şümşet’in, diyaloğa ve karşılıklı paylaşıma imkan veren sunum kurgusu, iki güne yayılması bile söz konusu olabilecek kadar geniş ve doyurucu bir içerik alanı yarattı.

Katılımcılarımız, zengin içeriğin arasına serpiştirilmiş dinlenme aralarında, ofisimizin Adalar manzarası eşliğinde, verilen aralara özel olarak hazırlanmış müziğin ve gün boyu süren yiyecek ve içecek ikramlarının tadını çıkarırken, sosyalleşerek öğrenme ve fikirlerini paylaşarak çoğaltma deneyimini yaşadılar.

Etkinlik sonunda, katılımcılarımızın mutluluklarını ve memnuniyetlerini yüzlerinden okuyabilmek ve sonraki etkinliklerimizde daha da iyi olabilmek adına, her etkinliğimiz sonrasında yaptığımız anket neticesinde son derece olumlu geri dönüşlere şahit olmak bizi fazlasıyla mutlu etti ve tüm etkinlik süresince yaşadığımız zorlukları, sıkıntıları unutturdu.

Ayrıca etkinlik sonunda, anketi dolduran tüm katılımcılarımıza, yol göstericimiz Akar Şümşet’in sunumunda da yararlandığı, Oyun, Oyunlaştırma, Oyun Temelli Eğitim kitabı için hediye indirim kuponu armağan ettik.

Tüm bunların sonunda, yine yorulduğumuza değdiğini hissettiğimiz bir etkinlik gerçekleştirmiş olduk.

Yol göstericimiz Akar Şümşet başta olmak üzere, etkinlik süresince yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen herkese ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Önümüzdeki etkinliklerde görüşmek üzere.

Dijital Stüdyo