Konusuyla müsemma bir etkinlik: Arçelik UX Workshop

3 Ağustos Pazartesi günü, Dijital Stüdyo olarak SHERPA ortaklığında düzenlediğimiz etkinlikle ilgili, konusuyla ortak dememizin bir sebebi var tabii ki. Ana teması, kullanıcı deneyimi ve deneyim tasarımı olan, yani başlı başına deneyim temasının etrafında dönen bu etkinlik, bizim için de pek çoğu ‘ilk’ olmak üzere, fazlasıyla özel deneyim fırsatlarını beraberinde getirdi ve insanlık için küçük ama az zamanda çok iş yapmış olan Dijital Stüdyo için büyük bir adıma dönüştü.

Bu özel etkinliğin bize deneyimleme fırsatı sunduğu özel durumların ilki şüphesiz, ilk kez kendi evimizde bir etkinlik gerçekleştiriyor oluşumuzdu. DAM Bilgi Teknolojileri çatısı altındaki kardeşlerimizden SHERPA ile çok sayıda ortaklığı ve etkileşimi bulunan Arçelik Grubu profesyonellerine özel bir UX Workshop düzenleme fikri ortaya çıktığından itibaren, bunu kendi sahamızda gerçekleştirmek istememizin iki sebebi vardı: Biri, çok sayıda farklı ekibi bir araya getirecek bu etkinliği daha özel kılmak, ikincisi daha önce yapmadığımızı yaparak, bunun olabilirliğini hem kendimize hem de gelecekteki misafirlerimize kanıtlamaktı. Etkinlik sırasında ve sonrasında, bunu başarabildiğimizi görmek bizi çok mutlu etti.

SHERPA, SHERPA UX Metodolojisi, UX ve Ürün Geliştirme, UX & ROI şeklindeki dört ana başlıktan ve işinin ehli dört profesyonel yol göstericiden – Yakup Bayrak, Selen Şentürk, Berk Bayri, Nazlı Binyıldırım – oluşan workshop sunumunun temelini oluşturduğu etkinlik sürecinin, bizlere sunduğu bir diğer ‘ilk’ deneyim imkanı ise, Yeme İçme İşleri ile yaptığımız verimli ortak çalışma oldu. Kendi evimizde yaptığımız etkinliği daha da özel kılmak için, işin yenilikçi profesyonelleriyle yaptığımız ortak çalışma, hem mideleri hem yüzleri güldürdü. Verilen aralarda ve etkinlik sonrası, geceye uzanan after party’deki katkılarından ötürü, kendilerine bir kez daha teşekkür edelim ve ellerine sağlık diyelim.

İlk kez kendi sahamızda olmanın sağladığı bir diğer yeni deneyim imkanı da, tüm mekan kurgusunun tarafımızdan yapılması oldu. Oturma & aydınlatma düzeni ve aralara ve after party’e özel oluşturduğumuz müzik kurgusu, üstte bahsettiğimiz yeme-içme konusuyla birleşince, ortaya geleneksel workshop’ların ötesinde, fazlaca elementin uyum içinde ve özel olarak bir araya geldiği, çok katmanlı bir deneyim çıktı. Dijital Stüdyo’nun yola çıkış amacıyla örtüşen bu durum, etkinliğin teması deneyim olduğundan bizi daha da mutlu etti.

Bu özel günü bizimle paylaşan tüm misafirlerimize ve görev alan tüm arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkürler. Yeni deneyimlerde buluşmak üzere.

Dijital Stüdyo Ekibi

ETKİNLİKTEN FOTOĞRAFLAR