Girişimcinin SEO ile 1 Günlük İmtihanı

Dijital Stüdyo’nun son etkinliği geçtiğimiz günlerde – 20 Haziran Cumartesi günü – önceki kimi etkinliklerimizde olduğu gibi, ev sahipliğinde elini korkak alıştırmayan ve bize kendimizi iyi hissettirebilmek için elinden geleni ardına koymayan Urban Station Şişhane adresinde gerçekleştirildi. Etkinlikle ilgili konuşmaya devam etmeden, kendilerine bir kez daha teşekkür edelim buradan.

Önderliğini, dijital pazarlama stratejileri üzerine yoğunlaşan Stradiji’nin kurucularından SEO uzmanı Mert Erkal’ın yaptığı bu son model buluşmamızda, konu başlığımız ‘İnternet Girişimcileri için SEO’da Başarının Anahtarı’ şeklindeydi.

Searchmetrics sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlik yine Dijital Stüdyo’nun etkinliğe ve kendine has kurgusu etrafında şekillendi. Kuruluş prensiplerinden biri olarak tek taraflı değil maksimum etkileşim ve iletişime dayalı öğrenme pratiğini benimseyen Dijital Stüdyo o günün sonunda, yine bu prensipten ödün vermemiş olmanın haklı gururunu yaşadı. İşin uzmanı anlatıcı ve misafir katılımcıların, işin uzmanı olmak isteyenlerle buluşmasından doğan sinerji haziran güneşi gibi sardı dört bir yanı. Bir yandan günümüz dijital dünyasının en çetrefilli elemanlarından SEO aleminin kapıları ardına kadar aralanıp, sırlarını misafirlerimizle paylaşırken, diğer yandan Dijital Stüdyo’nun sosyalleşmeye dayalı etkinlik anlayışının getirisi olarak yenildi, içildi, ağızlar tatlandı, kafaların maksimumda çalışması sağlandı.

Etkinlik sonrası gerek yüzyüze gerek diğer kanallardan aldığımız geri bildirimler bizi hem çok mutlu etti, hem çıktığımız yolda yalnız olmadığımızı hissettirdi, hem de burada yüzümüz kızarmadan etkinlikten bahsetme imkanı verdi. Etkinlik sonrası standart olarak yaptığımınz katılımcı anketinden çıkan hem bir sonraki DS etkinliğine katılım ve DS etkinliklerini başkasına tavsiye etme oranlarının yüksekliği, hem de katılımcılarımızın fire vermeksizin bu etkinliğin profesyonel hayatlarına yapacağı katkıdan emin olmaları, Dijital Stüdyo için emeğin ve yorgunluğun nişanesiydi.

Etkinlik sonunda yaptığımız mini quiz’in kazananı FırsatbuFırsat’tan Uğur Çoban adlı katılımcımız, Stradiji Dijital Pazarlama’nın SEO Analiz Raporu kapsamında 31 Aralık 2015 tarihine kadar geçerli hediye çekinin ve Dark Smart Akıllı Bileklik’in sahibi oldu. Bunun dışında, yakında eğitime katılımlarına dair, özel DS Dijital Sertifika’larını alacak olan katılımcılarımız, etkinlik sonrası Mert Erkal’dan eğitim sunumu başta olmak üzere tüm eğitim materyallerini alarak, Dijital Stüdyo’nun alamet-i farikası olmasını istediğimiz, kesintisiz iletişim ve etkileşimin gerçekleştirilmesine birer tuğla koydular.

Yeni etkinliklerde, kiminizle yine yeniden buluşup arayı kapatmak, kiminizle tanışıp kaynaşmak üzere…

Kendinize iyi bakın.

Dijital Stüdyo Ekibi

ETKİNLİKTEN FOTOĞRAFLAR