Radore Workshop Sezon 1 Bölüm 4: Bilişim Güvenliği ve Siber Saldırı Tehdidi

Radore için düzenlediğimiz, yol göstericiliğini, bilgi güvenliği alanında 13 yıllık tecrübesi ile Halil Öztürkci ve hacking dünyasında 15 yıldır yer alan Eyüp Çelik‘in yaptığı bu etkinliğimizi 20 Mayıs 2015’te, Urban Station Şişhane’de gerçekleştirdik.

Bilişim güvenliğinin önemine vurgu yapan Yol Göstericilerimiz, siber saldırılara karşı sistemler ve uygulamalar üzerinde ne şekilde önlemler alınabileceği hakkında değerli bilgiler sunarak, hacker’ların kullandıkları gerçek teknikleri katılımcılarımızın da deneyimlemesini sağladı.

08.30’da başlayan kahvaltının ardından 09.30’dan 14.30’a kadar Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen siber savaşların detayından bahsedilerek, örnek bir ağ üzerinden siber saldırı gerçekleştirildi.

Sunum ve eğitimin ardından düzenlenen 10 soruluk ödüllü yarışmada en çok doğru yanıt veren katılımcımız Cenk Korkmaz oldu. Cenk Bey’e ödül olarak Radore‘nin sunmuş olduğu tüm hizmetlerde kullanabileceği 200 TL değerinde hediye çeki ve bluetooth kumandalı selfie çubuğu takdim edildi.

Tüm katılımcılarımıza, değerli anlatımları için Halil Öztürkçi ve Eyüp Çelik’e çok teşekkür ederiz.

Bir sonraki etkinliğimiz için takipte kalın!

Dijital Stüdyo Ekibi