Merhaba Dünya


Eyyyy Dünya! Dijital Stüdyo aracılığıyla sana bir mesajımız var.

DAM Start-up Studio, Mayıs 2010’da yeni dünyada bireyin özgür iradesi ile iletişim kurabilmesi önündeki tüm engelleri yıkmayı kendine anayasa kabul ederek, omurgası internet üzerine oturan, kar amacı güden ve güdmeyen projelerin yaratılmasını/desteklenmesini, fikirlerin dijital ürünlere dönüştürülmesini ve organizasyonel temelleri sürekli inovasyona dayalı işletmelerin kurulmasını mümkün kılabilmek için kuruldu.

Internet’in evrim sürecindeki köşe taşlarından birisi olan www protokolünün 1991 yılında kabul edilmesiyle birlikte dijital dünya sivilleşti ve insanoğlunun hayatında mülkiyet kavramı değişmeye başladı. Global ağlara bağlanan her yeni sunucu ile önemi ve ağırlığı her gün katlanarak artan dijital varlıkların yönetimi (digital asset management) kendine has kuralları, disiplinleri, para sistemi ve tabi ki taktiksel avantaj sağlayacak askeri gücüyle yeni dünyanın ekonomisine yön vermeye başladı.

Biz DAM Start-up Studio’da kurduğumuz fikir stüdyosunda, fiziksel sınırların ortadan kalktığı bu yeni dünya için etki alanı ve son kullanıcıya faydası yüksek iş fikirleri üretiyoruz.

DAM Start-up Studio’nun SHERPA ve DAM Growth Hackers‘dan sonraki 3. yaratımı Dijital Stüdyo ile bu yeni dünyada bizimle aynı yolda ilerleyenlerin yollarını kesiştirecek bir maceraya yelken açıyoruz.
Keşfetmeyi sevenlere ilham kaynağı olabilmek için…

 

Dijital Stüdyo Ekibi