Yol Göstericiler


Biz Dijital Stüdyo’da, analog dünyanın birlikte çalışırken öğrenilebilecek, birlikte deneyimlerken paylaşılabilecek ve yine birlikte tartışırken geliştirilebilecek fikirlerine ev sahipliği yapacağız.


Eren Kumcuoğlu
Digital Marketing & CRM Manager | Philips

Eren Kumcuoğlu

Digital Marketing & CRM Manager | Philips

  Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümünden 11 tane seçmeli pazarlama dersi alarak mezun oldu, yüksek lisansını ise Bütünleşik Pazarlama İletişimi Yönetimi üzerine tamamladı. Ardından sırasıyla Ülker/UNO, Samsung Electronics ve Philips’de dijital pazarlama yöneticiliği başta olmak üzere pazar araştırma, perakende pazarlama, mobil içerik servisleri yönetimi ve kurumsal iletişim gibi çeşitli rollerde görev aldı. Elinden yüzün üzerinde lansman, onlarca farklı ürün grubu geçti. Tüm bunların üzerine kendisini dijital pazarlamacı olarak değil, dijital kökenli bir pazarlama stratejisti olarak görüyor. Zaten dijital pazarlama ayrımını da pek sevmiyor, dijital dünyada pazarlama demeyi daha doğru buluyor.

Yavuz Çingitaş
Girişimci, Eski Kurumsal Girişimci, İnovasyon Lideri, İş Tasarımcısı, Yakın Gelecek Fütüristi, Eğitmen, Pazarlama Uzmanı

Yavuz Çingitaş

Girişimci, Eski Kurumsal Girişimci, İnovasyon Lideri, İş Tasarımcısı, Yakın Gelecek Fütüristi, Eğitmen, Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini ‘Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri’ alanında bölüm birincisi olarak tamamlayan Yavuz Çingitaş, yüksek lisans öğrenimini de İşletme ve Teknoloji Yönetimi bölümünde tamamladı. İş yaşamına, 2007 yılında Borusan Otomotiv BMW Pazarlama’da başladı. 2009 - 2011 yılları arasında Lassa Marka Yönetiminden sorumlu olarak Brisa’ya transfer oldu. Markanın strateji ve kampanyalarının sorumluluğu yanında, Lassa ve Bridgestone markalarının tüm dijital faaliyetlerinden sorumluydu. Hayata geçirdiği dijital projeler ile çok sayıda ödülün sahibi oldu. 2011 yılından beri İnovasyon ve Kurumsal Girişimcilik konularında çalışmaktadır. Hayata geçirdiği kurumsal girişimcilik projeleri yanında artık hayatına girişimci olarak kendi şirketleri ile devam etmektedir. İSO İnovasyon Stratejik Planlama, 2014 ve 2015 yıllarında üst üst iki farklı kategoride İnovalig İnovasyon Liderleri ödülleri ve Avrupa İş Ödülleri inovasyon dalında Ülke Şampiyonu ödüllerine layık görülmüştür. Science Direct’te yayınlanan “Büyük şirketler inovasyon ve kurumsal girişimciliği nasıl kurar ve sürdürülebilir kılar?” konulu 7 adımlık metodolojinin ve ilgili makalenin sahibidir. İstanbul Teknik, Boğaziçi, Marmara ve İstanbul Üniversitesi gibi birçok üniversitede ve İTÜ GİNOVA’da girişimcilik ve inovasyon odaklı  derslerde eğitmen olarak yer almaktadır.

Akar Şümşet
Ürün Yönetimi Sorumlusu, UX & Oyunlaştırma Mentoru

Akar Şümşet

Ürün Yönetimi Sorumlusu, UX & Oyunlaştırma Mentoru

Akar Şümşet, halihazırda EmlakJet.com'da ürün yönetimi departmanından sorumludur. EmlakJet’e geçmeden önce dünyanın en büyük 2. girişim hızlandırma programı Startupbootcamp’in İstanbul’daki ilk programında program yöneticisi ve UX & Oyunlaştırma mentoru olarak çalışmıştır. Startupbootcamp’ten evvel ülkenin ilk oyunlaştırma platformu İşte Oyun’da ürün yönetimi ve iş geliştirmeden sorumlu olan Akar Şümşet, buraya gelmeden önce Tart New Media’da proje yöneticiliği ve Scrum Master’lık yapmıştır. Ayrıca 2013’ten beri Webrazzi için yazarlık da yapmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden matematik mühendisliği lisansını aldıktan sonra iş hayatına atılan Şümşet, bu sırada Galatasaray Üniversitesi’nden İkna Stratejileri üzerine yüksek lisans derecesi almıştır. Kişisel olarak insan ve topluluk davranışı, problem çözme, felsefe ve tasarım ile ilgilenir. Oyunlaştırma özelinde baktığımızda; Galatasaray, Bahçeşehir, Yeditepe gibi üniversitelerde seminerler vermiş, Gezi.com, Fitwell, Coca Cola, Vodafone, Turkcell gibi birçok firma ve girişim için oyunlaştırma tasarımcılığı ve danışmanlığı yapmıştır.

Sherpa

Sherpa

SHERPA, takvimler 1 Mayıs 2013’ü gösterirken, Yakup Bayrak tarafından kurulmuş bir dijital tasarım stüdyosudur. Ulusal ve uluslararası dev markalardan, küçük internet girişimlerine varan geniş bir yelpazede, ihtiyaç duyan ve SHERPA uzmanlığından yararlanmak isteyen herkese, kullanıcı odaklı çözümler üretmek amacıyla yola koyulmuştur.  Kurucusunun, birlikte çalışmaktan çok birlikte öğrenilen ve tartışılan ortam olarak gördüğü stüdyo fikrine beslediği hayranlıkla hayata geçirdiği DAM Startup Stüdyo bünyesinde, diğer kardeş girişimleriyle birlikte, her daim yenilenen ve tazelenen hedefleri doğrultusunda yürüşünü sürdürmektedir. SHERPA’nın, doğru amaçlar etrafında bir araya getirilmiş, doğru insanlardan kurulu ekibi tarafından sürdürülen bu yürüyüş, bitmek bilmez soru sorma ve doğru sorulara, uygun ve akılcı cevaplar üreterek, daima daha iyisini hedefleme düsturunun da bir özeti gibidir.   SHERPA, dijital ajans, yazılım firması ya da sosyal medya ajansı değildir. Dijital soru ve sorunlara, cevap ve çözümler tasarlayan bir stüdyodur ve halihazırda, 11 kişiden oluşan ekibiyle, hizmet yelpazesine yenilerini ekleyerek - içerik yönetimi gibi - çalışmalarını sürdürmektedir. 

Mert Erkal
Founder at Stradiji.com, Search Experience Optimizer, SEO

Mert Erkal

Founder at Stradiji.com, Search Experience Optimizer, SEO

Mert Erkal, nam-ı diğer "İnternet'in Son Ütücüsü" gemi inşa mühendisi olmasına rağmen kendini bildi bileli bilgisayarlara ve internete karşı büyük bir tutkusu vardı. Bu tutku Mert'i 10 senelik profesyonel kariyerine nokta koydurup, kendi yolunda yürümek konusunda cesaretlendirdi. 2009 yılında Stradiji Dijtal Pazarlama'yı kurdu. O gün bu gündür başta Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Sosyal Medya ve Blog Yazarlığı konularında danışmanlık hizmeti veriyor. Kısa sürede pek çok uzmanın peydahlandığı bu alanlarda, her gün yeni bir şeyler öğrenmenin coşkusunu ve sevincini yaşıyor. Stradiji ile bankacılıktan turizme, birçok çevrimiçi proje için SEO danışmanlık hizmetleri sağlamaya devam ediyor.

Hüseyin Babal
Technical Architect, CSM at Sony

Hüseyin Babal

Technical Architect, CSM at Sony

2007'den bu yana aktif olarak yazılım geliştirmekte olan Hüseyin BABAL, Türkiye'de NodeJS in öncülerinden olarak da bilinir. Ayrıca Wordpress'e olan ilgisi onu bir çok projesinde wordpress kullanmaya teşvik etmiş ve wordpress için açık kaynaklı/enterprise bileşenler geliştirmiştir. Paylaşmayı çok seven Hüseyin BABAL, sadece backend değil frontend konularıyla da ilgilenmekle birlikte AngularJS, Grunt, Bower, Yeoman, NodeJS, Elasticsearch, MongoDB, Redis kullanarak AWS, Heroku gibi ortamlarda projeler geliştirmektedir. Edindiği tecrübelerden yola çıkarak Devfest, HackerSpace, GDG Istanbul, IstanbulCoders vb. yerlerde konferans konuşmacısı olarak katılmakta, yabancı/yerli firmalara danışmanlık yapmaktadır. Bir de NodeJS ve ilgili teknolojiler konusunda da Udemy'de eğitimi bulunmaktadır.

Halil ÖZTÜRKCİ
Digital Forensics Expert, Security Researcher, Pentester, Microsoft MVP(Enterprise Security),SANS Mentor

Halil ÖZTÜRKCİ

Digital Forensics Expert, Security Researcher, Pentester, Microsoft MVP(Enterprise Security),SANS Mentor

ADEO Bİlişim Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. kurucularından olan ve 15 senedir IT sektörünün çeşitli alanlarında çalışmalarını sürdüren Halil ÖZTÜRKCİ, son 13 senedir güvenlik alanına yoğunlaşmış olarak çalışmalarına devam etmektedir. Sektöründe lider bir çok kuruluşun yanında kolluk kuvvetleri ve kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek güvenlik projelerinde aktif roller üstlenmiştir. Microsoft tarafından son 8 yıldır (2007-2014) Enterprise Security alanında “En Değerli Profesyonel” (MVP) ünvanına layık görülen Halil ÖZTÜRKCİ, öğretim görevlisi ünvanı ile de Bahçeşehir Üniversitesi Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans Programında dersler vermektedir. Ayrıca, yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiş olduğu Güvenlik TV programı http://www.guvenliktv.org adresi üzerinden yayınlanmaktadır.

Lemi Orhan Engin
Managing Partner, Master Software Craftsman at ACM

Lemi Orhan Engin

Managing Partner, Master Software Craftsman at ACM

Lemi lisansını ve yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Yazılım hayatına başladığı 2001 yılından bu yana aktif olarak yazılım geliştirmektedir. BYM AŞ, GittiGidiyor/eBay ve Sony Avrupa'da onlarca yazılım projesinde uzman yazılımcı,  yazılım ustası, teknik lider, takım lideri, teknik koordinator ve Scrum Master olarak görev almıştır. 2004 senesinden bu yana çalıştığı Sony Avrupa'da şu anda Principal Software Engineer (Yazılım Ustası) ve teknik lider olarak çalışmaktadır. Yazılım geliştirme ve teknik koçluk yanında, yazılım takımlarında yazılım kültürün mükemmeliyeti ve verimliliğin sürdürülebilirliği konularında çalışmaktadır. Öğrenmekten ve bildiklerini paylaşmaktan çok keyif alan Lemi, birçok konferans, seminer ve eğitimde konuşmacı olarak yer almıştır. Konuşmacı olduğu şirketler arasında Yapı Kredi, Şekerbank, Vodafone, KeyFruit ve Kliksa’dan; etkinlikler arasında Dinamikler Kongresi, PhpIst’14, Google Developers Group, DevFest, Agile Turkey  ve IPYD seminerlerinden bahsedilebilir. Halen birçok etkinlikte eğitimler vermekte, konuşmalar yapmaktadır.Dijital Stüdyo E-bülteni’ne abone olun