ETKİNLİK HAKKINDA

Radore Workshop’ların ilk etkinliğinde gerçekleşenleri şu Türkiye’de NodeJS’in öncüsü olan yazılımcılardan biri olarak tanınan Hüseyin Babal‘a anlattığımızda, soruyu doğru insana yönelttiğimizi hemen anladık ve daha fazla zaman kaybetmeden etkinlik organizasyonunun detaylarına odaklandık.


İlk etkinliğimizin hemen akabinde gerçekleştirdiğimiz katılımcı anketi sonuçlarına göre “tercih edilen etkinlik lokasyonu” Taksim bölgesi çıktığından, “Git’i İleri Seviyede Kullanın” etkinliğimizin mekanı olarak Urban Station Şişhane’de karar kıldık.

Etkinlik 08.30′da zengin bir kahvaltı servisiyle başladı. 09.00′dan 14.30′a kadar açık kaynaklı içerik yönetim sistemi sorusuna neredeyse tüm camia tarafından verilen ilk yanıt olan WordPress’in, e-ticaretten, kurumsal websitelerine, salt masaüstü çözümlerden, adaptive / responsive mobil çözümlere kadar çözüm sağlayan geniş bir yazılım çözümüne nasıl dönüştüğü, açık kaynak camiasının kooperatif çalışma düzeni ile diğer rakiplerinden nasıl ayrıştığı gibi merak edilen birçok soru Hüseyin Babal’ın vaka analizi destekli anlatımı ile yanıt bulmuş oldu.

Sunum ve eğitimin ardından düzenlenen 10 soruluk ödüllü yarışmada en çok doğru yanıt veren katılımcımız Resul Takak oldu. Resul Bey’e ödül olarak Case Logic Laptop Çantası takdim edildi.
İlgi gösteren ve katılımlarıyla bizi memnun eden tüm Radore müşterilerine ve yol göstericimiz Hüseyin Babal’a bir kez daha teşekkür ederiz.


ETKİNLİK ZAMANLAMASI

09:00 – 14:30


ETKİNLİK KONUŞMACISI


Hüseyin Babal

Technical Architect, CSM at Sony

2007’den bu yana aktif olarak yazılım geliştirmekte olan Hüseyin BABAL, Türkiye’de NodeJS in öncülerinden olarak da bilinir. Ayrıca WordPress’e olan ilgisi onu bir çok projesinde wordpress kullanmaya teşvik etmiş ve wordpress için açık kaynaklı/enterprise bileşenler geliştirmiştir. Paylaşmayı çok seven Hüseyin BABAL, sadece backend değil frontend konularıyla da ilgilenmekle birlikte AngularJS, Grunt, Bower, Yeoman, NodeJS, Elasticsearch, MongoDB, Redis kullanarak AWS, Heroku gibi ortamlarda projeler geliştirmektedir. Edindiği tecrübelerden yola çıkarak Devfest, HackerSpace, GDG Istanbul, IstanbulCoders vb. yerlerde konferans konuşmacısı olarak katılmakta, yabancı/yerli firmalara danışmanlık yapmaktadır. Bir de NodeJS ve ilgili teknolojiler konusunda da Udemy’de eğitimi bulunmaktadır.Etkinlik Mekanı

Diğer Etkinlikler