ETKİNLİK HAKKINDA

Ana teması, kullanıcı deneyimi ve deneyim tasarımı olan, yani başlı başına deneyim temasının etrafında dönen bu etkinlik, bizim için de pek çoğu ‘ilk’ olmak üzere, fazlasıyla özel deneyim fırsatlarını beraberinde getirdi. Bunlar sayesinde, etkinliğimiz, insanlık için küçük ama az zamanda çok iş yapmış olan Dijital Stüdyo için büyük bir adıma dönüştü.


3 Ağustos Pazartesi günü, Dijital Stüdyo olarak SHERPA ortaklığında düzenlediğimiz bu etkinliğin,
bize deneyimleme fırsatı sunduğu özel durumların ilki, ilk kez kendi evimizde bir etkinlik gerçekleştiriyor oluşumuzdu. DAM Bilgi Teknolojileri çatısı altındaki kardeşlerimizden SHERPA ile çok sayıda ortaklığı ve etkileşimi bulunan Arçelik Grubu profesyonellerine özel gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte, farklı alanlardan çok sayıda profesyoneli bir araya getirerek, hem hedeflerimiz arasında başı çeken, farklı kurgular çevresinde etkinlik tasarlama konusunda rüştümüzü ispatladık hem de gelecek günler için kendimize ve de potansiyel misafirlerimize güven aşılamış olduk.

SHERPA, SHERPA UX Metodolojisi, UX ve Ürün Geliştirme, UX & ROI şeklindeki dört ana başlıktan ve işinin ehli dört profesyonel yol göstericiden – Yakup Bayrak, Selen Şentürk, Berk Bayri, Nazlı Binyıldırım – oluşan workshop sunumunun temelini oluşturduğu etkinlik sürecinde, Yeme İçme İşleri ile yaptığımız verimli ortak çalışma, hem Dijital Stüdyo’nun kendine has etkinlik kurgusuna özel bir deneyim derinliği kattı, hem de yüzleri ve mideleri güldürerek, kendi sahamızdaki etkinliği bizim için daha da değerli kıldı.

İlk kez kendi sahamızda olmanın sağladığı bir diğer yeni deneyim imkanı da, tüm mekan kurgusunun tarafımızdan yapılması oldu. Oturma & aydınlatma düzeni ve aralara ve after party’e özel oluşturduğumuz müzik kurgusu, üstte bahsettiğimiz yeme-içme konusuyla birleşince, ortaya geleneksel workshop’ların ötesinde, fazlaca elementin uyum içinde ve özel olarak bir araya geldiği, çok katmanlı bir deneyim çıktı. Dijital Stüdyo’nun yola çıkış amacıyla örtüşen bu durum, etkinliğin teması deneyim olduğundan bizi daha da mutlu etti.

Tüm katılımcılara, yol göstericilere ve SHERPA’ya çok teşekkür ederiz.

Gelecek etkinlikler için bizi takipte kalın!

Dijital Stüdyo Ekibi

ETKİNLİK MEKANI

DAM Bilgi Teknolojileri Ofisi

Bağdat Caddesi Öncü Sokak Büyükhanlı Sitesi 2/1 B1 Blok Kat: 10 Daire: 26/27  Suadiye/İstanbul


SİZ DE KATILIN!

ETKİNLİK ZAMANLAMASI

14:00 – 18:00


ETKİNLİK YOL GÖSTERİCİSİ


SHERPA

Dijital Tasarım Stüdyosu

SHERPA, takvimler 1 Mayıs 2013’ü gösterirken, Yakup Bayrak tarafından kurulmuş bir dijital tasarım stüdyosudur. Ulusal ve uluslararası dev markalardan, küçük internet girişimlerine varan geniş bir yelpazede, ihtiyaç duyan ve SHERPA uzmanlığından yararlanmak isteyen herkese, kullanıcı odaklı çözümler üretmek amacıyla yola koyulmuştur.
Kurucusunun, birlikte çalışmaktan çok birlikte öğrenilen ve tartışılan ortam olarak gördüğü stüdyo fikrine beslediği hayranlıkla hayata geçirdiği DAM Startup Stüdyo bünyesinde, diğer kardeş girişimleriyle birlikte, her daim yenilenen ve tazelenen hedefleri doğrultusunda yürüşünü sürdürmektedir. SHERPA’nın, doğru amaçlar etrafında bir araya getirilmiş, doğru insanlardan kurulu ekibi tarafından sürdürülen bu yürüyüş, bitmek bilmez soru sorma ve doğru sorulara, uygun ve akılcı cevaplar üreterek, daima daha iyisini hedefleme düsturunun da bir özeti gibidir.  
SHERPA, dijital ajans, yazılım firması ya da sosyal medya ajansı değildir. Dijital soru ve sorunlara, cevap ve çözümler tasarlayan bir stüdyodur ve halihazırda, 11 kişiden oluşan ekibiyle, hizmet yelpazesine yenilerini ekleyerek – içerik yönetimi gibi – çalışmalarını sürdürmektedir. 

ETKİNLİK KATEGORİSİ

Kullanıcı Deneyimi