ETKİNLİK HAKKINDA

İnternette, arama motorları tarafından indekslenemeyen ve bulunamayan her şeyin dahil olduğu kısma Deep Web (Derin Web) adı verilmektedir ve bu gizemli alanın statik internetin – bildiğimiz internet – 500 katı büyüklüğünde olduğu tahmin edilmektedir.

Dijital Stüdyo, bu çokça merak uyandıran kavramın tüm sırlarına vakıf olabilmeniz için, sıradaki etkinliğini, 24 Ekim Cumartesi günü Workinton Levent 199 Şubesi’nde, Deep Web üzerine gerçekleştiriyor.


İnternette bulamadığınız herhangi bir şey, aslında oralarda bir yerlerde olabilir. Hayır, Google’da yeterince arka sayfalara baktığınızda ya da arama yaptığınız anahtar kelimeleri değiştirdiğinizde bulabileceklerinizden bahsetmiyoruz. Bahsettiğimiz, arama motorları tarafından dahi bulunamayanlar. Evet, yukarıda tanımı yer alan ve muhtemelen en azından ismini duymuş olabileceğiniz üzere, internetin, buzdağının suyun altında kalan kısmı anlamına gelen böyle bir alanı var. Ve bu alan devasa boyutlarda.

Sonraki yıllarda fazlasıyla peşine düşülecek Deep Web kavramı, ilk olarak 2000 yılında, bilgisayar bilimcisi Mike Bergman tarafından bir kavram olarak telaffuz ediliyor ve gittikçe artan bir yoğunlukla bu kavram etrafındaki sorular ve bunları yanıtlama çabaları artıyor. Soruların en temelinde neden, nasıl ve kim sorularının olduğunu söyleyebiliriz sanırım. İnternet içerisinde neden böyle bir alan var? Böyle bir ayrımın olabilmesi nasıl mümkün oluyor? Ve bu alanı kullananlar kimler, yani kabaca ifade etmeye kalkarsak, içeride neler dönüyor? Bu soruların etrafına, ışığın etrafına toplanan ateş böcekleri gibi her gün yüzlerce, binlerce internet kullanıcısı geliyor ve Deep Web’in sırlarına vakıf olabilmek için kafa patlatıyor.

Ve işte bu noktada, yeni etkinliğiyle Dijital Stüdyo devreye giriyor. Bu konuyla ilgili bulabildiğiniz – ama doğruluğundan emin olamadığınız – kaynakları izlemekten ve dinlemekten sıkıldaysanız, yanıtları bulduğunuzu düşündüğünüzde ise teknik jargonda boğuluyorsanız, çoğunlukla kulaktan dolma cevaplarla karşılaştığınız sorulara artık güvenilir ve anlaşılır yanıtlar arıyorsanız, Deep Web etkinliğimizin sizin için biçilmiş kaftan olduğuna şüpheniz olmasın.

Türkiye’de, siber güvenlik alanında en derin teorik ve pratik bilgiye sahip BT profesyonellerinin başında gelen Halil Öztürkci yol göstericiliğinde, Dijital Stüdyo’nun Urban Station iş ortaklığında Workinton Levent 199’da gerçekleştirilecek özel Deep Web etkinliğine, profesyonel ya da amatör oluşu fark etmeksizin, konunun tüm meraklılarını bekliyoruz.


Kimlerin Katılmasını Tavsiye Ederiz?
 • Aktif ve konuya meraklı internet kullanıcıları
 • Marka repütasyonları konusunda bilinçli pazarlama profesyonelleri
 • BT güvenlik ekipleri
 • Yazılım geliştiriciler
 • IK profesyonelleri
 • İnternet Girişimcileri
 • Dijital Pazarlama Profesyonelleri

Etkinlik Katılımcılarını Neler Bekliyor?
 • Deep Web kapsamında hangi dijital varlıkların, ne gibi yöntemlerle el değiştirdiğini öğrenme imkanı
 • Hakkında fazlasıyla rivayetin dolaştığı, ‘gizemli’ bir konu hakkında, işin uzmanının ağzından, doğru bilgiler edinebilme fırsatı
 • Bireysel ve kurumsal olarak dijital varlıklarınızın ne gibi tehditler altında olabileceğini ve bunlarla nasıl mücadele edebileceğinizi öğrenebilme şansı
 • Dijital Stüdyo ve Urban Station işbirliğinde, Workinton Levent 199 şubesinde geçirilecek eğlenceli ve öğretici saatler
 • Gün boyu sürecek olan özel yiyecek ve içecek ikramlarıyla midelere de hitap edebilme imkanı

Workinton Levent 199 Şubesi
Adres: Esentepe Mh. Büyükdere Caddesi, No: 199, Levent, Şişli, İstanbul, Türkiye


SİZ DE KATILIN!

199 TL

Limitli Kapasite (50 katılımcı)ETKİNLİK ZAMANLAMASI

13:00 – 17:00


ETKİNLİK YOL GÖSTERİCİSİ

halil-ozturkci

Halil Öztürkci

Digital Forensics Expert, Security Researcher, Pen tester, Microsoft MVP (Enterprise Security), SANS Mentor

ADEO Bİlişim Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. kurucularından olan ve 15 senedir IT sektörünün çeşitli alanlarında çalışmalarını sürdüren Halil ÖZTÜRKCİ, son 13 senedir güvenlik alanına yoğunlaşmış olarak çalışmalarına devam etmektedir. Sektöründe lider bir çok kuruluşun yanında kolluk kuvvetleri ve kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek güvenlik projelerinde aktif roller üstlenmiştir. Microsoft tarafından son 8 yıldır (2007-2014) Enterprise Security alanında “En Değerli Profesyonel” (MVP) ünvanına layık görülen Halil ÖZTÜRKCİ, öğretim görevlisi ünvanı ile de Bahçeşehir Üniversitesi Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans Programında dersler vermektedir. Ayrıca, yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiş olduğu Güvenlik TV programı http://www.guvenliktv.org adresi üzerinden yayınlanmaktadır.


ETKİNLİK KATEGORİSİ

Teknoloji