ETKİNLİK HAKKINDA

Bilişim güvenliğinin önemine vurgu yapan Yol Göstericilerimiz, siber saldırılara karşı sistemler ve uygulamalar üzerinde ne şekilde önlemler alınabileceği hakkında değerli bilgiler sunarak, hacker’ların kullandıkları gerçek teknikleri katılımcılarımızın da deneyimlemesini sağladı.


Radore için düzenlediğimiz, yol göstericiliğini, bilgi güvenliği alanında 13 yıllık tecrübesi ile Halil Öztürkci ve hacking dünyasında 15 yıldır yer alan Eyüp Çelik‘in yaptığı bu etkinliğimizi 20 Mayıs 2015’te, Urban Station Şişhane’de gerçekleştirdik.

08.30’da başlayan kahvaltının ardından 09.30’dan 14.30’a kadar Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen siber savaşların detayından bahsedilerek, örnek bir ağ üzerinden siber saldırı gerçekleştirildi.

Sunum ve eğitimin ardından düzenlenen 10 soruluk ödüllü yarışmada en çok doğru yanıt veren katılımcımız Cenk Korkmaz oldu. Cenk Bey’e ödül olarak Radore‘nin sunmuş olduğu tüm hizmetlerde kullanabileceği 200 TL değerinde hediye çeki ve bluetooth kumandalı selfie çubuğu takdim edildi.

Tüm katılımcılarımıza, değerli anlatımları için Halil Öztürkçi ve Eyüp Çelik’e çok teşekkür ederiz.

Bir sonraki etkinliğimiz için takipte kalın!

Dijital Stüdyo Ekibi

SİZ DE KATILIN!

ETKİNLİK ZAMANLAMASI

09:00 – 14:30


ETKİNLİK KONUŞMACISI


Halil ÖZTÜRKCİ

Digital Forensics Expert, Security Researcher, Pentester, Microsoft MVP(Enterprise Security),SANS Mentor

ADEO Bİlişim Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. kurucularından olan ve 15 senedir IT sektörünün çeşitli alanlarında çalışmalarını sürdüren Halil ÖZTÜRKCİ, son 13 senedir güvenlik alanına yoğunlaşmış olarak çalışmalarına devam etmektedir. Sektöründe lider bir çok kuruluşun yanında kolluk kuvvetleri ve kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek güvenlik projelerinde aktif roller üstlenmiştir. Microsoft tarafından son 8 yıldır (2007-2014) Enterprise Security alanında “En Değerli Profesyonel” (MVP) ünvanına layık görülen Halil ÖZTÜRKCİ, öğretim görevlisi ünvanı ile de Bahçeşehir Üniversitesi Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans Programında dersler vermektedir. Ayrıca, yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiş olduğu Güvenlik TV programı http://www.guvenliktv.org adresi üzerinden yayınlanmaktadır.


ETKİNLİK KATEGORİSİ

Teknoloji


Etkinlik Mekanı