ETKİNLİK HAKKINDA

Radore Workshop’ın 3. etkinliğini 2 Nisan 2015’te Urban Station Maslak’ta gerçekleştirdik. Dijital Stüdyo işbirliği ve Halil Öztürkçi‘nin anlatımıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik, bilginin dağıtım hızının artmasıyla her geçen gün biraz daha önem kazanan Bilgi Güvenliği hakkındaydı.


8:30’da başlayan kahvaltının ardından, 9:00’dan itibaren bilgi güvenliği konusundaki temel kavramlar başta olmak üzere, hem bireysel hem de kurumsal olarak dikkat edilmesi gereken örnek olaylar hakkında bilgi verildi. Şifre güvenliği, ortak alanlarda internet kullanımı, mobil cihazlarda güvenlik gibi konu başlıklarının yanı sıra sosyal medya üzerinden gerçekleşebilecek siber saldırıların neler olabileceği ve bu saldırılara karşı nasıl önlemler alınabileceği de örnekleriyle anlatıldı.

Sunum ve eğitimin ardından düzenlenen 10 soruluk ödüllü yarışmada en çok doğru yanıt veren katılımcımız Armut.com’dan Akın Tarakçı oldu. Akın Bey’e ödül olarak Radore hediye çeki ve İizzy Selfie Stick takdim edildi.

Tüm katılımcılarımıza ve değerli anlatımı için Halil Öztürkçi’ye çok teşekkür ederiz.

Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere!


ETKİNLİK ZAMANLAMASI

09:00 – 14:30


ETKİNLİK KONUŞMACISI


Halil ÖZTÜRKCİ

Digital Forensics Expert, Security Researcher, Pentester, Microsoft MVP(Enterprise Security),SANS Mentor

ADEO Bİlişim Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. kurucularından olan ve 15 senedir IT sektörünün çeşitli alanlarında çalışmalarını sürdüren Halil ÖZTÜRKCİ, son 13 senedir güvenlik alanına yoğunlaşmış olarak çalışmalarına devam etmektedir. Sektöründe lider bir çok kuruluşun yanında kolluk kuvvetleri ve kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek güvenlik projelerinde aktif roller üstlenmiştir. Microsoft tarafından son 8 yıldır (2007-2014) Enterprise Security alanında “En Değerli Profesyonel” (MVP) ünvanına layık görülen Halil ÖZTÜRKCİ, öğretim görevlisi ünvanı ile de Bahçeşehir Üniversitesi Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans Programında dersler vermektedir. Ayrıca, yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiş olduğu Güvenlik TV programı http://www.guvenliktv.org adresi üzerinden yayınlanmaktadır.Etkinlik Mekanı