Radore Workshop Sezon 1 Bölüm 2 : WordPress Nereye Koşuyor?


Radore Workshop’ların ilk etkinliğinde gerçekleşenleri şu Türkiye’de NodeJS’in öncüsü olan yazılımcılardan biri olarak tanınan Hüseyin Babal‘a anlattığımızda, soruyu doğru insana yönelttiğimizi hemen anladık ve daha fazla zaman kaybetmeden etkinlik organizasyonunun detaylarına odaklandık.

İlk etkinliğimizin hemen akabinde gerçekleştirdiğimiz katılımcı anketi sonuçlarına göre “tercih edilen etkinlik lokasyonu” Taksim bölgesi çıktığından, “Git’i İleri Seviyede Kullanın” etkinliğimizin mekanı olarak Urban Station Şişhane’de karar kıldık.

Etkinlik 08.30′da zengin bir kahvaltı servisiyle başladı. 09.00′dan 14.30′a kadar açık kaynaklı içerik yönetim sistemi sorusuna neredeyse tüm camia tarafından verilen ilk yanıt olan WordPress’in, e-ticaretten, kurumsal websitelerine, salt masaüstü çözümlerden, adaptive / responsive mobil çözümlere kadar çözüm sağlayan geniş bir yazılım çözümüne nasıl dönüştüğü, açık kaynak camiasının kooperatif çalışma düzeni ile diğer rakiplerinden nasıl ayrıştığı gibi merak edilen birçok soru Hüseyin Babal’ın vaka analizi destekli anlatımı ile yanıt bulmuş oldu.

Sunum ve eğitimin ardından düzenlenen 10 soruluk ödüllü yarışmada en çok doğru yanıt veren katılımcımız Resul Takak oldu. Resul Bey’e ödül olarak Case Logic Laptop Çantası takdim edildi.
İlgi gösteren ve katılımlarıyla bizi memnun eden tüm Radore müşterilerine ve yol göstericimiz Hüseyin Babal’a bir kez daha teşekkür ederiz.

Takipte kalın!
Dijital Stüdyo Ekibi